Thu, 05 Dec

|

Boğaziçi Üniversitesi Özger Arnas Salonu

Contemporary Politics Seminars (2): Political Demans and Institutional Limits in Latin America: Is Change Possible?

In the second of our Contemporary Politics Seminars that we organise with the Department of Political Science and International Relations of Boğaziçi University, latest developments in Latin America will be discussed.

Contemporary Politics Seminars (2): Political Demans and Institutional Limits in Latin America: Is Change Possible?

Time & Location

05 Dec 2019, 15:00 – 17:00

Boğaziçi Üniversitesi Özger Arnas Salonu, Bebek, 34342 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

About the event

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile birlikte düzenlediğimiz Güncel Politika Seminerleri'nin ikincisinde siyaset bilimciler Zeynep Gambetti, Zeynep Kadirbeyoğlu, Umut Aydın ve Mert Arslanalp’in katılımıyla Mine Eder’in moderatörlüğünde Latin Amerika’daki son gelişmeleri tartışıyoruz. 

Şili’de haftalardır süren protestolarda hayat felç oldu ve insan hakkı ihlalleri yaşanıyor, Bolivya’da protestolar sonucundaki askeri darbenin ardından başkanlıktan istifa eden Evo Morales Meksika’ya sığındı, Brezilya’da uzun süredir başkanlığı elinde tutan İşçi Partisi seçimi kaybetti ve yerine Jair Bolsonaro gibi aşırı sağ söylemleri olan bir başkan seçildi, Arjantin’de Peronist partinin adayı tekrar seçildi, Kolombiya’da halk sokaklara döküldü. Latin Amerika’da neler oluyor? Dönüşüm mümkün mü? Birlikte tartışıp, olanları anlamlandırmak için sizleri de Güncel Politika Semineri’ne bekliyoruz. 

*Boğaziçi Üniversitesi dışından katılımcıların 3 Aralık Salı gününe kadar sitemiz üzerinden kayıt yaptırması gerekmektedir.

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Özger Arnas Salonu (Güney Kampüs)

Saat: 15.00-17.00

Tarih: 5 Aralık 2019, Perşembe

Share this event