Sat, 03 Nov

|

TÜSES - Maya Akar Center

Alternatif Politika Forumu (2): Ortak Mekanlarda Dönüştürücü Sanat ve Temsil Pratikleri

Güncel gelişmelerin ve toplumsal konuların yenilikçi ve alternatif yaklaşımların ışığında tartışılmasını hedeflediğimiz Alternatif Politika Forumlarının ikincisinde Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Aylin Vartanyan’ı ağırlıyoruz.

Alternatif Politika Forumu (2): Ortak Mekanlarda Dönüştürücü Sanat ve Temsil Pratikleri

Time & Location

03 Nov 2018, 14:00 – 16:00

TÜSES - Maya Akar Center, Esentepe Mahallesi, 34394 Şişli/İstanbul, Türkiye

About the event

Güncel gelişmelerin ve toplumsal konuların yenilikçi ve alternatif yaklaşımların ışığında tartışılmasını hedeflediğimiz Alternatif Politika Forumlarının ikincisinde Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Aylin Vartanyan’ı ağırlıyoruz. Vartanyan ile Türkiye’den ve dünyadan örneklerle ortak mekanlarda gerçekleşen dönüştürücü sanat örneklerini ve temsil pratiklerini konuşacağız. Sanat ve geniş kitleler arasında uzun zamandır kopuk olan bağ, ortak mekanlarda sanat ve temsil pratikleri ile yeniden mi kuruluyor? Dönüştürücü sanat geleceğin toplumu için ne ifade ediyor? Uzun zamandır sorgulanan temsil hakkı dönüştürücü sanat alanında nasıl gerçekleşiyor? Mekan ve toplumsal hafıza arasında nasıl bir ilişki bulunmakta? Tüm bunlar günümüz dünyasında bilginin üretimini nasıl etkiliyor? Bu ve bunun gibi soruları tartışmak istiyorsanız Alternatif Politika Forumu’na davetlisiniz.

Forum Vartanyan’ın 20-25 dakikalık sunumunun ardından katılımcıların soruları ile ilerleyecektir. Katılımcıların tartışmaya aktif olarak katılımı beklenmektedir. Forum İstanPol Akademi Direktörü Alphan Telek’in moderasyonu ile gerçekleşecektir.

Foruma katılmak için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir:

Sorularınız için: info@istanpol.org

Tarih : 3 Kasım 2018

Saat : 14.00 – 16.30

Yer: TÜSES Vakfı, Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cad. No:100, 34394 Şişli/İstanbul

Share this event